Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 557. Sokak’ta Alt Yapı Yenileme ve Sıcak Asfalt İçin Çalışmalar Başladı

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde bulunan 557. Sokak, Nevşehir Belediyesi tarafından sıcak asfalt ile kaplanacak.

2021 yılında 154 bin metrekare, yaklaşık 14 km sıcak asfalt serimi gerçekleştirerek bir rekora imza atan Nevşehir Belediyesi, bu yılda birçok mahallede yapacağı sıcak asfalt çalışması ile şehir içi ulaşım konforunu arttırmayı sürdürecek.

2022 yılı içerisinde kentin farklı mahallelerinde 160 bin metrekare üzerinde sıcak asfalt uygulaması yapmayı hedefleyen Nevşehir Belediyesi, şu anda Sümer Mahallesi, İbrahimpaşa Mahallesi ve Cevher Dudayev Mahallelerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye ekipleri son olarak Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde bulunan ve sanayi çevre yolundaki OPET petrol istasyonundan İstiklal Ortaokulu’nu takip ederek TOKİ konutlarına bağlanan 557. Sokağı sıcak asfalt programına aldı.

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince parke taşla kaplı sokakta yol söküm çalışması gerçekleştirilirken Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekiplerince alt yapı yenileme çalışmalarına başlandı.

İlk olarak sokağın içme suyu altyapısını yenileyerek yağmur suyu hatları döşeyecek olan belediye ekipleri ardından şu anda parke taşla kaplı olan yola sıcak asfalt serimi yapacak.

Çalışmalar sırasında ayrıca yaya kaldırımları da yine belediye ekiplerince yenilenecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir