Herkes gider Mersin’e, Buca gider tersine

İzmir’in Buca ilçesi Çaldıran Mahallesi sakinleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi İZ-SU Genel Müdürlüğü tarafından yapılan kazı çalışmalarının ardından köstebek yuvasına dönen yollarının bir an evvel eski haline getirilmesi için yetkililere seslendi.

2021 yılı mayıs ayında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Twitter hesabından paylaşılan görüntülerde Çaldıran Mahalle Muhtarı Kadir Boylaz’ın ifadelerine göre Mahallede asfalt atılmayan, alt yapı yapılmayan kanal ve üst su yapılmayan ye ve değişmeyen yerin kalmadığını ifade ediyor.

Ancak Asfalt yaptıktan sonra yeniden kazdılar

Yaklaşık 6 ay önce İZ-SU tarafından yapılan çalışma sonucu geçen yıl dökülen asfaltın kazılmasına anlam veremeyen mahalle sakinleri “Madem burada bir çalışma yapılacaktı neden buraya asfalt dökülmeden önce yapılmadı? Buna rağmen kazıldı ve yeniden asfalt yapılmadan yollar öyle bırakıldı. Her yer köstebek yuvasına döndü. Toz topraktan bu yaz günlerinde cam pencere açamıyoruz. Evlerimizin içleri tozdan geçilmiyor. Arabaların alt takımları zarar görüyor. Hiçbir yerde muhatap bulamıyoruz. Buraya gelen bir kaç çalışan önce müteaahit firmalarına verdiklerini onların da işlerini yapmadan bırakıp kaçtığını ve İZ-SU’nun yeniden kendisinin yapacağını söylediler. Buradan yetkililere sesleniyoruz. Bu tozdan ve israftan ne zaman kurtulacağız” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir