Bakan Özer, TEKNOFEST Azerbaycan’da MEB’in standını ziyaret etti

Türkiye’nin en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST, Türkiye dışında ilk defa Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştiriliyor.

 

29 Mayıs tarihine kadar sürecek TEKNOFEST Azerbaycan’a katılmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Azerbaycan’a giden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yapılan ödül töreninin ardından Millî Eğitim Bakanlığına ait stantları ziyaret etti.

 

Ziyarette Bakan Özer’e eşi Nebahat Özer, Din Öğretimi Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Levent Özil ile diğer genel müdürlük temsilcileri de eşlik etti. 

 

Azerbaycan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde; MEB Mesleki ve Teknik Eğitim, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri, Destek Hizmetleri ve Din Öğretimi genel müdürlüklerinin projeleri hakkında bilgi alan Bakan Özer, TEKNOFEST Azerbaycan’a katılım gösteren takımları tebrik etti.

 

Milli Eğitim Bakanlığını temsilen festivale katılan öğrencilere başarılar dileyen Bakan Özer, “Geleceğimizin teknolojik gelişmelerle şekilleneceğini biliyor, Bakanlık olarak da bu gelişmelere böylesi organizasyonlarda öğrencilerimizin elde ettiği başarılarla ayak uydurduğumuzu en iyi şekilde gösteriyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Millî Eğitim Bakanlığı standı Azerbaycanlı vatandaşlar ve öğrenciler tarafından da büyük bir ilgi gördü.

Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir